سئو چیست ؟

سئو (SEO) یا همان بهینه سازی برای موتورهای جست و جو (عموماً گوگل)، در جهت بهبود و توسعه عملکرد وبسایت شما براساس الگوریتم های استاندارد موتورهای جست و جو و جذب مخاطبین بیشتر از این طریق صورت می‌گیرد.

سئو، زیرمجموعه دیجیتال مارکتینگ هست. اگر کسب و کار آنلاینی دارید که دارای وبسایت است، ناگزیر به استفاده سئو هستید. برای رشد و توسعه کسب و کار اینترنتی یکی از واجب ترین فعالیت ها، تمرکز روی آنالیز های گوگل و شناخته شدن توسط گوگل است که به اصطلاح به آن سئو می‌گویند.

شما هم ممکن است از اطرافیان و همکارانتان این جملات رو شنیده باشید:

همگی این موارد نیازمند کار و بهبود موارد وبسایت شما جهت ارائه به گوگل و موتورهای جست و جو می باشد.  مفهوم سئو فقط مرتبط با موتور های جست و جوگر نمی‌باشد بلکه آماده سازی و مرتب کردن مطالب سایت جهت مشاهده کاربران نیست هست که در چند سال اخیر، الگوریتم های گوگل با انتظارات کاربران و بازدیدکنندگان وبسایت ها یکی شده و سعی بر این شده تا همان نظر کاربران، اولویت گوگل باشد.

رفتار کاربران چه تاثیری بر سئو دارد ؟

در الگوریتم های جدید گوگل، تلاش بر این است که رفتار بازدیدکنندگان در هنگام جست و جو و بازدید از سایت ها را آنالیز و تحلیل کرده و متناسب با همان رفتار و عملکرد، نتایج را بهینه کند. وقتی کاربران یک کلمه را در گوگل جست و جو می‌کنند، گوگل آن را در نظر داشته و با توجه به رفتار کاربر نسبت به نتایج پیشنهادی، گوگل در جست و جو های بعدی مطالب را بهینه تر کرده تا آنچه که کاربر نیاز دارد را به او نشان بدهد. و بدین ترتیب رتبه بندی سایت ها با توجه به نیاز کاربران و یا حتی واکنش کاربران بعد از مشاهده سایت، تغییر می‌کند.

اهمیت سئو

اکثر کاربران، مطالب مورد نظرشان را از موتور های جست و جوگر اصلی همانند گوگل، بینگ و یاهو پیدا می‌کنند. پس سئو مناسب وبسایت شما، کلید اصلی شما برای رسیدن مخاطب و افزایش بازدید سایت شما می‌باشد و بدیهی است که اگر مخاطب نتیجه مورد نظر خود را در وبسایت شما مشاهده نکند، امتیاز های منفی برای شما در نظر گرفته می‌شود. در مقایسه با تبلیغات، باید گفت که در سئو خود کاربر است که جذب شما می‌شود نه اینکه شما بخواهید او را جذب خود کنید و این ویژگی مهمی است که سئو را نسبت به تبلیغات متمایز می‌کند.

کلماتی که کاربران جست و جو می‌کنند، همه آن چیزی است که گوگل و دیگر موتورهای جست و جو به آن اهمیت می‌دهند. پس جذب کاربران باید بر اساس نیاز مخاطبین و کلامتی که آنها دنبالش هستند باشد و موفقیت هر وبسایتی در آن است که کلامتی که کاربر دنبالش است را شامل شود. بازدید از روش سئو کردن نسبت به هر روش تبلیغ دیگری برتری داشته و در دراز مدت باعث کاهش هزینه های تبلیغات و افزایش فروش و درآمد می شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها